Pošli Příběh

Těšíme se na Vaše příběhy. Ať  jsou jejich scénáře co nejoptimističtější, ať Vám jejich prožití vnese do života poznání a smysluplné změny a odhalí Vaší sílu. Do každého dne, ať již bojujete s nemocí, okolím, či se sebou samým, Vám držíme palce.

PŘidejte se k nám a Sdílejte svůj příběh

 podpoříte jiné v boji s nemocí

 

Benefiční projekt „Pošli příběh“ je určen pro širokou veřejnost, která má touto cestou možnost sdělit dalším lidem svůj příběh, úvahu, zkušenost či poselství, jež mají jednoho společného jmenovatele – onemocnění rakovinou jak u sebe, tak i u osob v blízkém okolí.

Díky projevenému zájmu veřejnosti jsme se po uplynulých dvou úspěšných ročnících projektu “Pošli příběh” rozhodli aktivity této činnosti posílit a časově rozšířit na celý rok.  Rakovina je bohužel stále velmi silný hráč a může se kdykoli týkat každého z nás. Nejen úspěšná léčba, ale i kritéria výběru  tohoto onemocnění jsou stále předmětem výzkumu, jehož podporu má Nadace Rakovina veřejná ve svém  hlavním zaměření.  Na druhou stranu právě díky intenzivní práci všech výzkumných pracovišť  má velká řada Vašich příběhů šťastný konec a mohou tak  připomenout, že se tento boj vyhrát dá.

Budeme obohacovat nejen formu projektu, ale  i obsah těchto stránek. Jejich nová podoba je prvním zrcadlem, které Váš zájem i sílu projektu odráží.

Začíst se nově můžete do rozhovorů s významnými osobnostmi, které  se v jakékoli roli projektu účastní.  Pochopitelně se můžete těšit na další, protože se budeme snažit získat pro Vás názory, kréda, zkušenosti i osobní životní filozofii  všech zajímavých lidí, s kterými se během našich aktivit setkáme.

Již mnoha studiemi byla prokázaná skutečnost, že psychika, včetně našich emocí, tužeb, potlačovaných křivd apod. je nejen neoddělitelnou součástí příčin vzniku některých onemocnění, ale i úspěšnosti jejich následné léčby.  Zařadili jsme proto do obsahu projektu i poradnu. Tam naleznete rady a doporučení odborníků především (ale nejen) z oblasti psychologie, psychoterapie a psychiatrie. Budou se nám snažit poradit v otázkách, např. jak se vyrovnat s nemocí, jak sdělit diagnozu svým nezletilým dětem, jaké prostředky můžeme využít pro překonání paniky a úzkosti a kde v sobě nalézt sílu a přesvědčení v jediný možný výsledek, kterým je úspěšná léčba a překonání nemoci. 

Děkujeme za podporu projektu Pošli příběh

Důležité upozornění:

zaslaním příběhu do soutěžících pošlete nám příběh o udělení povolení k publikování vašeho příběhu a fotografií na stránce www.vyzkumrakoviny.cz a v jiných webových a hudebních médiích, které vycházejí v České republice. Závěr potvrdíte, že máte více než 15 let

Sdílej