Média o nás

Výzkum a léčba rakoviny - novinky

Doc. MUDr. Marián Hajdúch, PhD. ředitel  Ústavu molekulární a translační medicíny LF UP a místopředseda správní rady Nadace pro výzkum rakoviny ČR byl hostem na chatu v pořadu ČT Sama doma 24. 10. 2018.

Peter Vanek & Nadace pro výzkum rakoviny ČR

Nadace pro výzkum rakoviny působí v České republice již 20 let, ale mnozí ji znají pouze pod názvem „Rakovina věc veřejná“. Čím se konkrétně zabývá, kteří vědci a odborníci za ní stojí a proč by nás to všechno mělo zajímat, o tom všem jsme si povídali s Peterem Vanekem, ředitelem nadace. Čtěte více zde.

Olomoučtí vědci představí veřejnosti novinky ve výzkumu i léčbě rakoviny

Jak pokročil výzkum rakoviny? Proč se bez něj vývoj léků neobejde? Co vědci dokážou udělat pro přesnější diagnostiku a terapii onkologických pacientů? Odpovědi na tyto otázky mohou zájemci získat v sobotu 3. února, kdy se pro ně otevřou dveře Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM), Onkologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Palackého (LF UP) a Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL) při příležitosti Světového dne boje proti rakovině. Ten připadne na 4. únor. Čtěte více zde.

Vynaložená podpora na onkologický výzkum je prozíravé a moudré rozhodnutí nás všech

Nadace „Rakovina věc veřejná – nadace pro výzkum rakoviny“ jako jedna z mála v České republice podporuje dlouhodobě výzkum a vývoj v oblasti nádorových nemocí, finančně podporuje mladé významné vědce – onkology a podílí se i na jejich dalším vzdělávání. Čtěte více zde.
Sdílej